Biz Kimiz

Özçevik Film, Şükrü Özçevik tarafından özgün, yenilikçi ve uluslararası standartlarda yapımlar üretmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir yapım şirketidir.

Öncelikle Şükrü Özçevik’in film projeleri için kurulmuş olup, yaratıcı fikirleri olan kısa metraj filmlere, belgesellere; yapım, ortak yapım ve uygulayıcı yapım desteği vermek. Uluslararası bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Özçevik Film ayrıca müzik videoları, moda filmleri, reklam filmleri geliştirme konusunda yaratıcı, deneyimli ve yenilikçi bir şekilde hizmet sunar.

Ne Seviyoruz

Sıra dışı, özgün hikayeleri hayata geçirmeyi…

Yaratıcı senaristlerin ve yönetmenlerin hikayelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı, talebe göre ekip oluşturmayı, mümkün olan en iyi koşulları sağlamayı ve sanat hayatlarına büyük katkısı olacak insanlarla buluşmalarını istiyoruz.

Dünyaya saniyede 24 kare olarak bakıyor, film ve belgesel projelerimizle yeni bir dünya yaratıyoruz. Bu bakışı müzik videolarına, moda filmlerine ve reklam filmlerine taşımayı seviyoruz.

Biyografi

Şükrü Özçevik, 1988 İzmir, Türkiye doğumludur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunudur. Sinema hayatı; 2014 yılında İzmir’de bir sanat derneğinde “Film Atölyesi” kursuyla başlamış olup, aynı dernekte “Temel Fotoğrafçılık” eğitimi almıştır. Aynı zamanda bir Belediyenin düzenlediği “Kısa Film Atölyesi” kursana devam etmiştir. 2022 yılında İstanbul Moda Akademisi’nde “Karakter ve Psikolojiye Göre Giyim” programını tamamlamıştır.

Birçok; kurmaca, belgesel, deneysel, moda vb. türde kısa filmler çekmiş. Çektiği filmlerle birçok Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerine seçilmiştir. “En İyi Kısa Film Senaryosu” “En İyi Yabancı Moda Filmi” “En İyi Sanat Yönetimi” “En İyi Müzik ve Dans Moda Filmi” “En İyi Moda Filmi” ödülü almıştır. Film ekibiyle “En İyi Ses Tasarımı” “En İyi Görsel Efekt” “En İyi Müzik” “En İyi Film Fragmanı” “En İyi Film Afişi” ödülü almışlardır.

“Sistemin İpleri” adlı filmi İsviçre’de bulunan VOD platformunda; “Synthesis” ve “Amorf” adlı filmi Türkiye’de VOD platformu olan BluTV’de yer almaktadır.

2016 yılında “London Indie Fest” kapsamında kısa film kategorisinde jürilik, 2021 yılında “İstanbul Golden Kısa Film Festivali” kapsamında ana jürilik, 2022 yılında Nişantaşı Üniversitesi “Tayf Uluslararası Kısa Film Festivali” kapsamında ön jürilik, Aynı yıl Saraybosna Moda Filmi Festivali’nde Uluslararası jürilik yapmıştır.

2022 yılında, İzmir Aziz Vukolos Kilisesi’nde “Synthesis” adıyla dansçılarla fotoğraf çekimi gerçekleştirmiş, birçok sanat galerisinde kişisel fotoğraf sergisini açmıştır.

2017 yılında kurduğu Ozcevik Film adlı video prodüksiyon şirketiyle; moda filmi, reklam filmi, tanıtım videosu, tiyatro oyunu tanıtım videosu, dans filmi, müzik videosu, vb. projelerde senarist ve yönetmen olarak kariyerine devam etmektedir.