Biz Kimiz

Özçevik Film, Şükrü Özçevik tarafından özgün, yenilikçi ve uluslararası standartlarda yapımlar üretmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir yapım şirketidir.

Öncelikle Şükrü Özçevik’in film projeleri için kurulmuş olup, yaratıcı fikirleri olan kısa metraj filmlere, belgesellere; yapım, ortak yapım ve uygulayıcı yapım desteği vermek. Uluslararası bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Özçevik Film ayrıca müzik videoları, moda filmleri, reklam filmleri geliştirme konusunda yaratıcı, deneyimli ve yenilikçi bir şekilde hizmet sunar.

Ne Seviyoruz

Sıra dışı, özgün hikayeleri hayata geçirmeyi…

Yaratıcı senaristlerin ve yönetmenlerin hikayelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı, talebe göre ekip oluşturmayı, mümkün olan en iyi koşulları sağlamayı ve sanat hayatlarına büyük katkısı olacak insanlarla buluşmalarını istiyoruz.

Dünyaya saniyede 24 kare olarak bakıyor, film ve belgesel projelerimizle yeni bir dünya yaratıyoruz. Bu bakışı müzik videolarına, moda filmlerine ve reklam filmlerine taşımayı seviyoruz.

Biyografi

Şükrü Özçevik, 1988 İzmir, Türkiye doğumludur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü  mezunudur. Sinema hayatı;  2 Eylül 2014 yılında bir sanat derneğinde “Film Atölyesi” kursuyla başlamış olup, aynı dernekte “Temel Fotoğrafçılık” eğitimi almıştır. Aynı zamanda bir Belediyenin düzenlediği “Kısa Film Atölyesi” kursana devam etmiştir.

Birçok; kurmaca kısa film, belgesel, deneysel moda filmi vb. farklı türlerde üretimler gerçekleştirmiş. Çektiği filmlerle birçok Ulusal ve Uluslararası Film Festivallerine seçilmiştir. “En İyi Film” “En İyi Yönetmen” adaylıkları elde etmiş, “En İyi Kısa Film Senaryosu” “En İyi Yabancı Moda Filmi” “En İyi Müzik ve Dans Moda Filmi” “5 kez En İyi Moda Filmi” ödülünü kazanmıştır. Film ekibi ile birlikte “En İyi Ses Tasarımı”, “En İyi Görsel Efekt”, “En İyi Müzik”, “En İyi Film Fragmanı” ve “En İyi Film Afişi” ödüllerini almışlardır.

“Sistemin İpleri” adlı filmi İsviçre’de bulunan VOD platformunda; “Noradrenalin” adlı filmi Türkiye’de VOD platformu olan BluTV’de yer almaktadır.

Ayrıca 2016 yılında “London Indie Fest” kısa film kategorisinde jüri üyeliği yapmış. 2021’de “İstanbul Golden Kısa Film Festivali”nde ana jüri olarak görev yapmıştır 2022’de “Sarajevo Fashion Film Festivali”nde Uluslararası ana jürilerden biri olarak görev almış. 2022’de Nişantaşı Üniversitesi “Tayf Uluslararası Kısa Film Festivali”nde ön jüri olarak görev yapmıştır.

2022 yılında, İzmir Aziz Vukolos Kilisesi’nde “Synthesis” adıyla dansçılarla fotoğraf çekimi gerçekleştirmiş, birçok sanat galerisinde ilk kişisel fotoğraf sergisini açmıştır.

2017 yılında kurduğu Ozcevik Film adlı video prodüksiyon şirketiyle; moda filmi, reklam filmi, tanıtım videosu, dans filmi, müzik videosu vb. projelerde senarist ve yönetmen olarak kariyerine devam etmektedir.