Biz Kimiz

Özçevik Film, Şükrü Özçevik tarafından özgün, yenilikçi ve uluslararası standartlarda yapımlar üretmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir yapım şirketidir.

Öncelikle Şükrü Özçevik’in film projeleri için kurulmuş olup, yaratıcı fikirleri olan kısa metraj filmlere, belgesellere; yapım, ortak yapım ve uygulayıcı yapım desteği vermek. Uluslararası bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Özçevik Film ayrıca müzik videoları, moda filmleri, reklam filmleri geliştirme konusunda yaratıcı, deneyimli ve yenilikçi bir şekilde hizmet sunar.

Ne Seviyoruz

Sıra dışı, özgün hikayeleri hayata geçirmeyi…

Yaratıcı senaristlerin ve yönetmenlerin hikayelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı, talebe göre ekip oluşturmayı, mümkün olan en iyi koşulları sağlamayı ve sanat hayatlarına büyük katkısı olacak insanlarla buluşmalarını istiyoruz.

Dünyaya saniyede 24 kare olarak bakıyor, film ve belgesel projelerimizle yeni bir dünya yaratıyoruz. Bu bakışı müzik videolarına, moda filmlerine ve reklam filmlerine taşımayı seviyoruz.

Biyografi

Şükrü Özçevik, 1988 İzmir, Türkiye doğumludur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü  mezunudur. Sinema hayatı  2 Eylül 2014 yılında bir sanat derneğinde “Film Atölyesi” kursuyla başlamış olup, aynı dernekte “Temel Fotoğrafçılık” eğitimi almıştır. Aynı zamanda bir Belediyenin düzenlediği “Kısa Film Atölyesi” kursuna devam etmiştir.

İlk “Kısa Film” deneyimini 16 Kasım 2014 yılında “Kamera Asistanı” olarak yaşamış, 14 Aralık 2014 tarihinde “Yönetmen Yardımcısı” olarak devam etmiştir. Bir çok kısa metraj film projesinde çeşitli görevlerde yer almıştır.

Senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Sistemin İpleri” adlı ilk kısa metraj filmini 2015 yılında gerçekleştirmiştir. “Sistemin İpleri” ile 10’u yurt dışı olmak üzere 12 film festivalinde resmi gösterim ve finalist olma hakkı elde etmiştir.

Yönetmenliğini yaptığı “Noradrenalin” adlı ikinci kısa metraj filmini 2017 yılında gerçekleştirmiştir.

Ayrıca “London Indie Fest” kapsamında kısa film kategorisinde online jürilik yapmıştır.

Bir düğün fotoğrafçısının yanında asistan olarak çalışmış. Freelance olarak tanıtım videosu, moda filmi, müzik klibi vb. çalışmalarda yönetmen olarak devam etmektedir.